Nurkowanie

Skąpana w ciepłych prądach Oceanu Indyjskiego i z 1600 km wybrzeża otoczonego palmami, Sri Lanka jest niesamowitym miejscem do nurkowania. Wody Sri Lanki są domem dla niesamowitej gamy stworzeń morskich, od ogromnych płetwali błękitnych aż po maleńkie ślimaki nagoskrzelne.

Sri Lanka ma mnóstwo wspaniałych miejsc do odkrycia, w tym wraki rozrzucone u wybrzeży – lokalni nurkowie wciąż odkrywają nowe. Wiele wraków jest pokrytych życiem morskim, miękkimi koralami, makrostworami i dużymi skupiskami ryb szkolnych.

Nad powierzchnią Sri Lanka szczyci się również rezerwatami dzikiej przyrody, które chronią rodzime gatunki, takie jak lamparty, jeżozwierze i mrówkojady. Słynie również z wyjątkowych potraw i herbat, których należy skosztować w ramach każdej wyprawy nurkowej.

Październik-maj to szczyt sezonu na nurkowanie na zachodnim i południowo-zachodnim wybrzeżu, a maj-październik to najlepszy czas na nurkowanie na północno-wschodnim wybrzeżu. Z niesamowitym nurkowaniem, przyjaznymi mieszkańcami, niesamowitym jedzeniem i skarbami z góry, Sri Lanka naprawdę oferuje to wszystko.

Ten kraj jest pełen miejsc do nurkowania, a także posiada kilka szkół nurkowania dla początkujących. Więc nawet jeśli nie masz licencji nurkowej, nie musisz się martwić. To tylko kilka z magicznych miejsc, do których możesz się udać by zakochać się w oceanie Sri Lanki:

  1. Unawatuna – Posiada co najmniej 10 miejsc do nurkowania na rafie koralowej, w tym wrak Ralagala, Goda Gala Diyamba, wrak statku Galle itp. jest to najlepsze miejsce do nurkowania na Sri Lance. Możesz wejść na głębokość nawet 30 metrów, a uznane centrum PADI w Unawatuna pomaga znaleźć niesamowite kolorowe tropikalne ryby.
  2. Trikunamalaja – położona na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki, odwiedź Trikunamalaja, aby uzyskać najlepsze nurkowanie na Sri Lance. Oferuje nurkom inne doświadczenia dzięki wielu miejscom nurkowym w regionie. W pobliskim rezerwacie życia morskiego Pigeon Island znajdują się różnorodne rafy koralowe, ryby, anemony i nudibranch. W pobliżu wybrzeża możesz również zobaczyć wrak statku Irakkandy, aby dodać dodatkowego ciosu swojemu nurkowaniu.
  3. Mirissa – Początkowo słynąca z obserwacji wielorybów, ale stopniowo zdobywająca popularność jako świetne miejsce do nurkowania na Sri Lance. Mirissa ma ponad 5 miejsc, które dodają uroku Twojemu nurkowaniu. Jeśli nie masz pojęcia o nurkowaniu w wodzie lub się boisz, szkoły nurkowania założone w tym regionie zapewnią Ci przewodnika, który pomoże Ci w nieskazitelnej przygodzie pod wodą. Nurkowanie w Mirissie to naprawdę wspaniałe doświadczenie.
  4. Passikudah – Podobne miejsca można oglądać z Trincomalee i Passikudah, ale są tu również inne rafy i wraki kotłów. Upewnij się, że spędzisz ekscytujące wakacje na Sri Lance z gigantycznym i słynnym wrakiem brytyjskiego sierżanta w pobliżu najgłębszych zakątków tego słynnego miejsca do nurkowania podwodnego na Sri Lance. Upewnij się, że klikasz wiele zdjęć podwodnych, aby lepiej zapamiętać tę stronę!
  5. Kirinda – Wioska Kirinda leży w odległym regionie na południowo-wschodnim wybrzeżu. Dzięki ogromnej rafie o długości 40 km, miejsce to działa jako świetne miejsce do nurkowania na Sri Lance. Wioska ma również różne atrakcje, takie jak buddyjskie świątynie i formacje skalne, ale jeśli nie masz ochoty dalej odkrywać lądu, szare rekiny i tuńczyki z pewnością cię zwabią. Więc ruszaj i spakuj swoje skafandry do nurkowania od razu!
  6. Kalpitiya – Znana ze wspaniałych widoków, składająca się z 14 wysp i położona w północno-zachodniej prowincji Sri Lanki, Kalpitiya znajduje się również na liście najlepszych miejsc do nurkowania w kraju wyspiarskim. Rafa Barowa, jedna z największych na Sri Lance, ma szeroki wybór tętniących życiem raf koralowych i ryb w regionie. Oferty pakietów online na tej stronie obejmują rejsy o zachodzie słońca, obserwowanie wielorybów i obserwowanie delfinów. Nie przegap tego, gdy jesteś na pokładzie, aby spędzić trochę zabawy z nurkowaniem!
  7. Weligama – Znana jako Sandy lub wioska rybacka, Weligama leży 30 km na wschód od Galle. Niektóre ze wspaniałych miejsc do nurkowania obejmują Yala Rock, który składa się z formacji skalnych o wysokości do 15 metrów. Aby uzyskać inne wrażenia z nurkowania, ta strona jest zalecana, ponieważ ma również jaskinie otwierające się na koralowce i ryby. Doświadczenie prawdziwej strony tego kraju z pewnością będzie możliwe, gdy spróbujesz nurkować na Sri Lance z wielorybami, które są znane wśród turystów.
  8. Rafa Barracuda, Hikkaduwa – Na rafie Barracuda można znaleźć wiele różnych stworzeń wodnych, w tym skrzydlice. Będąc na najbardziej znanych miejscach do nurkowania, ta rafa nigdy nie zawodzi nurków, która znajduje się u wybrzeży góry Lavinia w pobliżu Kolombo. Jeśli wiedza o różnych cenach nurkowania na Sri Lance jest w twoim programie, mówimy, że udaj się prosto na tę stronę i dowiedz się, co dla ciebie czeka!
  9. HMS Hermes – Batticaloa, na północnym wschodzie można zejść do artefaktu II wojny światowej, HMS Hermes. Niezwykłe i bogate pozostałości po tym, co kiedyś było pierwszym na świecie specjalnie zbudowanym statkiem powietrznym. Tak więc wszyscy miłośnicy historii, to jest coś, czego na pewno nie możesz przegapić! Jeśli chcesz poznać koszt nurkowania na Sri Lance, musisz niedługo odwiedzić to miejsce!