what does steroids do to your body most home runs in a season without steroids what is gear steroids anabolic steroids price steroids reddit ronnie coleman before steroids gyno steroids

Wydarzenia i Festiwale

Z czterema głównymi religiami, różnorodną kulturą i nie mniej niż 25 świętami państwowymi, wyspa łez na Sri Lance jest krainą tętniących życiem festiwali i kolorowych uroczystości. Święta Sri Lanki nie tylko prezentują kulturę i religie tego kraju, ale także jego intrygującą historię i piękne tradycje. Oto nasza lista najbardziej ekscytujących i intrygujących festiwali na Sri Lance.

  1. Vel Festival – Vel jest najważniejszym festiwalem hinduskim na Sri Lance, który odzwierciedla religijne i kulturowe dziedzictwo hinduizmu. Główne uroczystości odbywają się w Kolombo, które przyciąga tysiące pielgrzymów z całej wyspy. Uroczystość poświęcona bogu wojny Skandha upamiętnia zwycięstwo nad siłami zła i oddaje cześć jego trójząbowi, vel. Podczas głównej procesji w Kolombo, która rozpoczyna się w Pettah, a kończy w Bambalapitiya, vel Skandhy zostaje umieszczony w olśniewającym złotym rydwanie, który jest ciągnięty przez setki wielbicieli ubranych po prostu na biało z twarzami wysmarowanymi świętym popiołem. Głównemu wydarzeniu towarzyszą setki muzyków, tancerzy, akrobatów i słoni, które wiją się po różnych częściach miasta. Wraz z zapachem płonących kadzideł i kwiatów jaśminu, dźwiękiem bębnów, dzwonków i śpiewów oraz barwnymi wykonawcami paradującymi po ulicach, festiwal Vel jest spektakularnym i hipnotyzującym widokiem.
  2. Festiwal Nallur – trwający 25 dni ogromny i spektakularny Festiwal Nallur, który odbywa się w Jaffnie, rywalizuje z uroczystymi obchodami w Kandy Esala Perahera. Niezwykła Świątynia Kandaswamy staje się centrum festiwalu, w którym gromadzą się tysiące wyznawców. Mężczyźni ubierają się w białe sarongi, a kobiety najlepsze sari, które zamieniają kompleks świątynny w morze żywych kolorów. W całym Nallur odbywa się wiele parad, podczas których po mieście niosą się potężne platformy, performerzy i lśniące trony. 24. dzień Nallur to święto Ther, podczas którego ogromny rydwan ciągnięty przez setki mężczyzn w sarongach staje się największą nocą świąt. Następnego dnia oczarowani wielbiciele okaleczają się, wbijając szpikulce w ich ciała, i udają się do świątyni w rytm bębnów i od czasu do czasu zatrzymują się, by tańczyć. Entuzjaści dokonujący tych samoumartwień wierzą, że bóg uchroni ich przed wszelkim bólem.
  3. Nowy Rok syngaleski i tamilski – Nowy Rok syngaleski i tamilski ma miejsce na początku roku księżycowego, zazwyczaj w kwietniu, kiedy cała wyspa ożywa kolorowymi uroczystościami i żywym duchem. W okresie poprzedzającym obchody Nowego Roku Sri Lanki przygotują się, sprzątając i dekorując swoje domy, robiąc tradycyjne słodycze i desery oraz spędzając czas z bliskimi. W ciągu dnia miejscowi przyozdabiają swoje najlepsze stroje i wezmą udział w licznych zajęciach, takich jak błogosławienie dzieci olejkami ziołowymi, dzielenie się pierwszą w roku domową ucztą z rodziną, odpalanie fajerwerków i granie w gry na ulicy. Sri Lanki Nowy Rok to ekscytujący czas na wizytę na wyspie łez, jednak, podobnie jak w przypadku wielu innych świąt, wiele firm zamyka się, aby rodziny mogły razem świętować.
  4. Vesak Poya – Obchodzony i obchodzony przez buddystów, to ważne święto religijne i kulturalne rozpoczyna się w pełni księżyca miesiąca księżycowego Vesak, który w kalendarzu gregoriańskim jest majem. Ta tygodniowa uroczystość, znana jako Święto Światła, upamiętnia narodziny Buddy, osiągnięcie oświecenia i jego przejście w nirwanę. Podczas Vesak cała wyspa, a zwłaszcza Kolombo, staje się kalejdoskopem kolorowych świateł i lampionów, podczas gdy wielbiciele rozdają przechodniom jedzenie i napoje oraz spędzają dni w swojej lokalnej świątyni, praktykując religijne czynności, takie jak modlitwa i post. Wśród uroczystości główną atrakcją są kolorowe latarnie i światła na zewnątrz buddyjskiego domu, świątyni i sklepu, to naprawdę hipnotyzujący widok. Jeśli na Sri Lance w maju, Vesak Poya jest wspaniałym i tętniącym życiem festiwalem, którego goście mogą doświadczyć, jednak sprzedaż alkoholu i świeżego mięsa jest zwykle zabroniona w ciągu tygodnia.
  5. Mahaśiwaratri – Upamiętniający ślub Śiwy z Parwati, Mahaśiwaratri jest najważniejszym świętem dla Śiwawitów, którzy stanowią większość Hindusów Sri Lanki. W skład festiwalu wchodzą modlitwy, całonocne czuwania i imprezy w domach i świątyniach na całej wyspie. Na początku każdego dnia wierni biorą kąpiel oczyszczającą, a następnie niosą naczynia z wodą do swojej lokalnej świątyni, aby kąpać posągi Śiwy w mleku i miodzie i pokrywać je czerwonym cynobrem symbolizującym oczyszczenie duszy. Wielbiciele będą również pościć przez cały dzień podczas Maha Shivarathri. Rytuały medytacyjne są również ważną częścią festiwalu, a niektóre świątynie, takie jak Sri Kailshwarar w Kolombo, świętują z występami muzycznymi i tanecznymi, tworząc żywe i hipnotyzujące upamiętnienie.
  6. Kandy Esala Perahera – Kandy Esala Perahera to tygodniowy festiwal, który jest uważany za jeden z najstarszych i najbardziej ekstrawaganckich świąt buddyjskich na Sri Lance. To wielkie święto obchodzone w miesiącu Esala (lipiec lub sierpień), znane jest również jako Święto Zęba i składa hołd świętej relikwii zęba Buddy, która znajduje się w czczonej świątyni miasta. W tym okresie tysiące mieszkańców Sri Lanki przybyło do centralnego miasta Kandy, aby obejrzeć i wziąć udział w ekstrawagancji. Podczas festiwalu około 5000 tancerzy, bębniarzy, żonglerów ogniem, muzyków występuje podczas różnych uroczystości i procesji, wszyscy są bogato ubrani w wyszukane tradycyjne stroje. Nawet słonie biorą udział w paradzie i są ozdobione ekstrawaganckimi szatami i klejnotami. Dzięki spektakularnym wydarzeniom każdego dnia podczas festiwalu, doświadczenie jest nie do pominięcia, jeśli jesteś w tym czasie na Sri Lance.
  7. Festiwal Kataragama – Odbywający się w odległym, południowym mieście Kataragama, jednym z najświętszych miejsc na wyspie, festiwal ten ma duże znaczenie religijne na Sri Lance. Świętowana w tym samym czasie co Esala Perahera Kandy, wersja Kataragamy może nie jest tak sławna, ale wciąż ma tę samą wielkość i żywą skalę. Chociaż uroczystości w Kataragamie w lipcu lub sierpniu są obchodzone głównie przez Hindusów, uczestniczą w nich również inne grupy z głównych wyznań Sri Lanki, takie jak muzułmanie i Weddy. Pielgrzymi są tam, aby wypełnić swoje śluby i szukać boskiego przewodnictwa u Pana Kataragamy i często oddawać się rytuałom, takim jak akty samookaleczenia, takie jak przekłuwanie skóry. Na początku uroczystości mieszkańcy i goście mogą cieszyć się energią i ekscytacją parad słoni, muzyków, tancerzy, połykaczy ognia oraz żonglerów i akrobatów, którzy występują w rytm pieśni i bębnów.