what does steroids do to your body most home runs in a season without steroids what is gear steroids anabolic steroids price steroids reddit ronnie coleman before steroids gyno steroids

Nad morzem

Azjatycki kraj wyspiarski Sri Lanki ma wybrzeże otoczone licznymi złotymi plażami. Zastanawiasz się, które z tych piaszczystych prarad odwiedzić? Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszym przeglądem każdego z wybrzeży kraju i odkryć dla Ciebie najlepsze plaże na Sri Lance.

Zachodnie Wybrzeże – zimowe słońce
Zachodnie wybrzeże Sri Lanki pokazuje wyspę jako najbardziej rozwiniętą, najbardziej zachodnią i najbardziej zorientowaną na turystów. Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych plaż na Sri Lance, wspierane przez setki hoteli i pensjonatów, od Negombo na północy po Hikkaduwa na południu.

Pomimo rosnącego rozwoju w innych częściach wyspy, duże hotele w Negombo, Kalutara, Beruwala i Bentota – wszystkie w niewielkiej odległości od stolicy, Kolombo – nadal służą jako centrum znaczącego przemysłu turystycznego na wyspie.

Kurorty te oferują dwutygodniowe wycieczki głównie turystom z Europy, szczególnie zimą na półkuli północnej.

Południowe wybrzeże: Wspaniałe plaże i parki dzikiej przyrody
Południowe wybrzeże jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących obszarów Sri Lanki do odwiedzenia. Reprezentując wyspę w mikrokosmosie, region oferuje wspaniałe plaże, kolonialne miasta i wspaniałe parki dzikiej przyrody, a także wiele buddyjskich świątyń i świątyń.

Ponadto na tym wybrzeżu znajduje się wiele najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie, od luksusowych hoteli przy plaży po klimatyczne wille z epoki kolonialnej. Aktywni podróżnicy mogą tu znaleźć niekończącą się gamę rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

Jednak pomimo stopniowego rozwoju na wybrzeżu, większość uroku regionu tkwi w jego typowo wiejskiej atmosferze. Niezliczone senne wioski kryją się w cieniu przewracających się palm, a tempo życia jest bezwstydnie powolne.

Aby znaleźć się w pobliżu większej ilości akcji, poszukaj kurortów w pobliżu Galle, kolonialnego miasta na południowym wybrzeżu.

Wschodnie wybrzeże: wciąż trochę poza szlakiem turystycznym

Wschodnie wybrzeże Sri Lanki jest bezsprzecznie piękne, ale przez wiele lat znajdowało się poza szlakiem turystycznym z powodu długotrwałej wojny domowej, pogłębionej przez zniszczenia spowodowane tsunami w 2004 roku.

Jednak w latach następujących po zakończeniu wojny domowej w 2009 r. następowała powolna i stabilna odbudowa. Region patrzy teraz w przyszłość z odnowionym zaufaniem, a jego główne miasta, Trincomalee i Batticaloa, tętnią życiem i działalnością handlową.

Trwający rozwój zaczyna również uwalniać ogromny potencjał wspaniałej linii brzegowej – aczkolwiek za nieuniknionym kosztem zmiany jego dawniej odległego i magicznie nieskażonego charakteru.

Nasze pięć najlepszych plaż na Sri Lance


Hiriketiya, jedna z najlepszych plaż na południowym wybrzeżu Sri Lanki

Na południowym wybrzeżu obszar wokół Dikwella stopniowo staje się coraz bardziej popularny wśród podróżnych, którzy chcą uciec od rosnącego rozwoju dalej na zachód.

Na wybrzeżu znajduje się ciąg stosunkowo dziewiczych plaż, w szczególności oszałamiająca mała zatoka podkowa w Hiriketiya, która jest wspierana przez niewielki wybór wspaniałych miejsc na pobyt. Wypróbuj The Salty Pelican Yoga & Surf Retreat zaledwie trzy minuty spacerem od plaży.

Bentota na wspaniałej lagunie Bentota
Bentota to jedna z najlepszych plaż na Sri Lance. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu, biegnie na południe od wspaniałej laguny Bentota i jest otoczone ciągiem kuszących hoteli.

Na południowym krańcu plaży znajdują się jedne z najbardziej atrakcyjnych, ekskluzywnych noclegów na tym wybrzeżu. Wśród palm znajdziesz wiele eleganckich hoteli butikowych, takich jak Centara Ceysands Resort & Spa.

Bentota jest także centrum sportów wodnych Sri Lanki. Za plażą spokojne wody laguny są idealne do pływania kajakiem i nart wodnych, a wycieczki łodzią w górę rzeki w celu zbadania namorzynów i splątanych dróg wodnych są łatwe do zorganizowania.

Leżąc w połowie drogi między głównymi miejscami docelowymi, takimi jak Kolombo i Galle, dodanie przystanku w Bentocie w ramach wycieczki Insight Guides Sri Lanka Family Adventure ma sens.

Odkryj piękną zatokę Arugam na wschodnim wybrzeżu
Na południowym krańcu wschodniego wybrzeża wioska Arugam Bay jest popularnym celem niezależnych podróżników, których przyciąga urok pięknej, wysadzanej palmami plaży.

Surferzy pierwotnie umieścili wioskę na mapie, odwiedzając, aby pojeździć na tym, co powszechnie uważane jest za jedne z najlepszych fal na Sri Lance. Plaża nadal przyciąga wielu surferów, ale jej wyluzowana atmosfera i niecodzienny urok zapewniają szeroki urok. Z łatwością można zorganizować wycieczki po pobliskiej lagunie Pottuvil, a także rejsy motorówką na morze w poszukiwaniu delfinów.

Społeczność lokalna mocno iz powodzeniem opierała się rozwojowi dużych hoteli. Jednak w nietuzinkowych wiejskich pensjonatach oraz spokojnych bungalowach i kabinach przy plaży dostępnych jest wiele nieformalnych kwater. Miejsce Arne to doskonały przykład.

Mirissa Beach to legenda o obserwowaniu wielorybów na południowym wybrzeżu
Na południowym wybrzeżu drobny piasek na plaży Mirissa jest pokryty palmami, a czyste wody i żywe fale sprawiają, że jest to idealne miejsce zarówno do pływania, jak i surfingu. Ale rozwój tutaj był napędzany głównie przez pojawienie się Mirissy jako stolicy obserwowania wielorybów Sri Lanki.

Wiele wielorybów można często spotkać dość blisko linii brzegowej. Dodatkowo, wielu touroperatorów z siedzibą w wiosce oferuje wycieczki statkiem, aby zobaczyć je w sezonie, który trwa od grudnia do kwietnia.

Grupa hoteli i pensjonatów oferuje różnorodne opcje zakwaterowania w pobliżu plaży Mirissa. Wypróbuj wyluzowany i uroczy ośrodek Handagedara Resort w odległości krótkiego spaceru od Oceanu Indyjskiego, miękkich piasków i możliwych obserwacji wielorybów.

Spokojna plaża Uppuveli znajduje się na uboczu
Na północ od Trincomalee na wschodnim wybrzeżu, senna wioska Uppuveli to świetna opcja, jeśli chcesz mieć jedną z najlepszych plaż na Sri Lance, ale z dala od utartych szlaków.

Bliskość dawnej strefy wojny domowej oznacza, że ​​pozornie niekończące się połacie miękkiego białego piasku wzdłuż wybrzeża pozostają niezwykle nietknięte. Chociaż obszar ten zaczyna zdobywać reputację jako centrum obserwacji wielorybów i nurkowania.

Rozwój postępuje stopniowo, a Uppuveli ma teraz rozsądny wybór pensjonatów i zwykłych hoteli Elegant Green Beach Resort zaledwie kilka minut spacerem od sennej plaży.