SPA & Wellness

Podczas gdy Sri Lanka ma mnóstwo atrakcji – między innymi parki narodowe, wspaniałe plaże i miejsca historyczne – istnieją inne mało znane, ale fascynujące aspekty turystyki, takie jak uzdrowiska. Uzdrowiska na Sri Lance oferują orzeźwiające doświadczenie dla każdego, kto chce po prostu odpocząć pośród presji codziennego życia lub ulgi w bólu ciężkiej dolegliwości. Często spa te łączą tradycyjne masaże z jogą i ajurwedą, zapewniając swoim klientom niezwykle zdrowy pakiet. Rzućmy okiem na listę najlepszych spa na Sri Lance:

  1. Talking Hands Thusare Oferuje szereg niedrogich terapii masażu, od terapii stóp po zabiegi na całe ciało. Ich specjalnością jest masaż Shiatsu – japońska terapia akupresury, która nie wymaga użycia olejków; można skorzystać z terapii Shiatsu stóp i podudzi lub masażu Shiatsu całego ciała. Unikalną cechą Talking Hands Thusare jest to, że zatrudniają niewidomych, ale wykwalifikowanych masażystów.
  2. Kemara – Kemara, jedno z najsłynniejszych uzdrowisk na Sri Lance zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, Kemara oferuje swoim klientom szeroki wybór zabiegów przy użyciu olejków eterycznych, ziół i balsamów. Zabiegi obejmują masaż tkanek głębokich, masaż gorącymi kamieniami, aromaterapię oraz terapie oparte na refleksologii i manualnym drenażu limfatycznym. Centrum spa słynie głównie ze spokojnej atmosfery i masażu sygnowanego przez Kemara; firma sprzedaje również swoją linię produktów bezchemicznych związanych z pielęgnacją włosów, pielęgnacji ciała i nie tylko.
  3. ExSerendib Ayurveda Cure & Therapy – ExSerendib Ayurveda Cure & Therapy, jedno z uznanych spa na Sri Lance, które specjalizują się w ajurwedzie, oferuje masaże, zabiegi i konsultacje z lekarzami skupionymi na praktykach ajurwedyjskich. Lekarze zalecają również zmiany w diecie na podstawie zidentyfikowanych dosz (dolegliwości). Usługi oferowane przez ExSerendib obejmują Shiro abhyanga (zabieg na głowę), shareera abyanga (zabieg na ciało), vashapa sweda (ziołowa łaźnia parowa) i vakthra/padha abyanga (zabieg na twarz/stopy). Rezerwacji masaży można dokonać online.
  4. White by Spa Ceylon – Spa Ceylon to słynna sieć uzdrowisk na Sri Lance, a jednym z najbardziej znanych punktów sprzedaży jest White by Spa Ceylon. Asortyment terapii masażu ciała, dłoni i stóp w połączeniu z zabiegami ajurwedycznymi, takimi jak Shirodhara (odprężanie) i Sarawangadhara (w celu zmniejszenia jet lag). Firma znana jest również z bogatej linii produktów kosmetycznych. Outlet szczyci się luksusowym spa z drewnianymi wannami do stóp, poduszkami wypełnionymi ziołami ajurwedy i egzotycznymi olejkami do masażu.
  5. Siddhalepa Ayurveda Spa – Kolejna słynna sieć spa na Sri Lance z wyprzedażami za granicą, goście Siddhalepa Ayurveda Spa mogą skorzystać z ponad 30 rodzajów masaży. Zabiegi obejmują griva/skandha abhyanga (masaż szyi i ramion), muku abhyanga (masaż twarzy)), nalakini abhyanga (masaż nóg) i shirochikithsa (odprężanie). Ponadto Siddhalepa Ayurveda Spa oferuje szeroki wybór masaży sygnowanych, takich jak piccichil i navarakizhi. Lekarz na miejscu zazwyczaj po konsultacji zaleca gościom zabiegi.