what does steroids do to your body most home runs in a season without steroids what is gear steroids anabolic steroids price steroids reddit ronnie coleman before steroids gyno steroids

Sinhala i hinduski Nowy Rok

Sinhala i hinduski Nowy Rok, najbardziej obchodzone święto, symbolizujące dobrobyt i harmonię w kraju, to czas radości i odnowy dla ludności syngaleskiej i tamilskiej na Sri Lance.

Zwykle syngaleski i hinduski Nowy Rok (Avurudu) przypadają 13 i 14 kwietnia, symbolizując koniec starego roku i początek nowego roku. Pierwsze oznaki wiosny przypominają mieszkańcom Sri Lanki, że nadszedł czas na szereg uroczystości, które obejmują rytmiczne uderzenia w rabana (tradycyjny jednostronny bęben), słodkie przysmaki i melodie koel, instrumentu strunowego używanego do śpiewania w nowy Rok. W większości kultur obchody Nowego Roku to czas refleksji nad minionym rokiem i powitania nowego. Podczas gdy na Zachodzie szerzą się słabo utrzymane i prywatne postanowienia, na Sri Lance zwyczajem jest spędzanie czasu na porządkowaniu fizycznego otoczenia. Domy są odmalowywane, podłogi wypolerowane, a kuchnie sprzątane i gotowe do przygotowywania słodyczy. Stare ubrania i przedmioty, uważane za mało przydatne, są wyrzucane, co oznacza nowy początek w sensie materialnym. Gdy słońce zachodzi, ludzie biorą ostatnią kąpiel w roku. Do wody dodaje się zioła i olejki, takie jak gingelly i musztarda, gdyż uważa się, że oczyszczają organizm. Ważne jest również, aby zobaczyć księżyc również tego wieczoru. Przez cały miesiąc na wyspie odbywają się festiwale noworoczne, składające się z różnych tradycyjnych gier, w których biorą udział zarówno dzieci, jak i dorośli, aby pielęgnować ten radosny okres w roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *