Sri Lanka bada sposoby przyjęcia międzyranicznych systemów płatności cyfrowych w Indiach, aby przyciągnąć więcej turystów

Pragnąc powitać w tym roku 250 000 indyjskich turystów, Sri Lanka bada możliwość przyjęcia rodzimych indyjskich transgranicznych systemów płatności cyfrowych w ramach krajowej strategii przyciągania większej liczby indyjskich turystów poprzez umożliwienie podróży bezgotówkowych.

W wywiadzie udzielonym indyjskiej agencji prasowej w zeszły weekend, Wysoka Komisarz Sri Lanki w Indiach, Milinda Moragoda, ujawniła, że umożliwienie płatności za pomocą karty RuPay i mechanizmu RuPay jest rozważane jako część strategii turystycznej tego kraju.
„Rozważają nawet możliwość wykorzystania karty RuPay i mechanizmu RuPay. Aby turyści przybywający na Sri Lankę mieli łatwiej, to również jest częścią naszej strategii turystycznej” – powiedział.

W rozmowie z Mirror Business, przewodnicząca Sri Lanki Tourism Development Authority (SLTDA), Priantha Fernando, zauważyła, że decyzja o przyjmowaniu płatności za pomocą kart RuPay i mechanizmu płatności będzie należała do banku centralnego.
Coraz więcej krajów przyjęło kartę RuPay i system płatności Unified Payments Interface (UPI) poprzez partnerstwa. RuPay dominuje obecnie na indyjskim rynku kart debetowych, konkurując jednocześnie z globalnymi gigantami kart płatniczych w sektorze kart kredytowych.

W ubiegłym roku Indie stanowiły 17 procent przyjazdów turystów na Sri Lankę jako największy pojedynczy rynek źródłowy. W tym roku Fernando powiedział, że SLTDA spodziewa się 250 000 turystów z Indii, w porównaniu z 123 004 przyjazdami zarejestrowanymi w 2022 r., ponieważ kraj ten planuje przyjechać 1,55 miliona turystów w ciągu roku.
Zaznaczył, że zaplanowano kilka pokazów objazdowych i działań promocyjnych, aby wypromować destynację wśród indyjskich podróżników. Ponadto w tym roku zaplanowano również zjazd Travel Agents Association of India (TAAI), w którym weźmie udział 750 delegatów.

Komentując przewidywane przyjazdy turystów w tym roku, Fernando był przekonany, że przekroczy cel 1,55 miliona przyjazdów turystów, w szczególności dzięki ponownemu otwarciu rynku chińskiego w połowie marca i wzrostowi przyjazdów turystów z Europy.
W styczniu przyjazdy turystów wzrosły o prawie 25 procent rok do roku do 102 000, prawie osiągając cel 105 000 przyjazdów ustalony na miesiąc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *