what does steroids do to your body most home runs in a season without steroids what is gear steroids anabolic steroids price steroids reddit ronnie coleman before steroids gyno steroids

Sri Lanka wznowi rozmowy handlowe z Indiami, Chinami i Tajlandią

Sri Lanka wznowi negocjacje w sprawie paktów handlowych z Indiami, Chinami i Tajlandią po czteroletniej przerwie, powiedział w czwartek urzędnik, ponieważ kraj dotknięty kryzysem ściga się, by zawrzeć umowy, które pomogą mu odbudować gospodarkę.

22-milionowa wyspa znajduje się w środku największego kryzysu finansowego od ponad siedmiu dekad, wywołanego poważnym niedoborem walut obcych, który sprawił, że kraj ma problemy z opłaceniem paliwa, żywności i lekarstw.

Urzędnicy z Tajlandii mają przybyć na Sri Lankę w poniedziałek, aby rozpocząć trzecią rundę rozmów po zawieszeniu negocjacji w 2018 roku, powiedział K.J. Weerasinghe, główny negocjator umów o wolnym handlu na Sri Lance (FTA).

Oczekuje się, że negocjacje z Indiami i Chinami, największymi partnerami handlowymi Sri Lanki, których dwustronny handel w 2021 r. wyniesie około 5 miliardów dolarów, rozpoczną się w lutym i marcu.

„Nacisk kładziony jest na poprawę współpracy gospodarczej i przyciąganie inwestycji, co ma kluczowe znaczenie dla wyjścia Sri Lanki z kryzysu gospodarczego” – powiedział Reuterowi Weerasinghe.

„Moim głównym celem jest sfinalizowanie wszystkich tych transakcji do końca 2023 roku lub na początku 2024 roku”.

Auramon Supthaweethum, dyrektor generalny tajlandzkiego Departamentu Negocjacji Handlowych, powiedział, że rozmowy zostały opóźnione z powodu kryzysu gospodarczego na Sri Lance i pandemii COVID-19.

„Idziemy tam, aby kontynuować dyskusję” – powiedział Supthaweethum.

Według danych banku centralnego Sri Lanki dwustronna wymiana handlowa między Tajlandią a Sri Lanką wyniosła około 460 milionów dolarów w 2021 roku.

Sri Lanka dąży do pogłębienia istniejącej umowy o wolnym handlu ze swoim północnym sąsiadem, Indiami, w Umowę Gospodarczą i Technologiczną po tym, jak rozmowy utknęły w martwym punkcie w 2018 r. Chce dodać usługi i inwestycje do obecnej umowy, która obejmuje przede wszystkim handel towarami.

Weerasinghe powiedział, że rozmowy o wolnym handlu z Chinami, największym pożyczkodawcą dwustronnym na wyspie, również utknęły w martwym punkcie w 2018 r. z powodu nieporozumień dotyczących tempa liberalizacji gospodarki Sri Lanki.

Oba kraje pozytywnie zareagowały na wznowienie rozmów, ale konkretne daty nie zostały jeszcze ustalone, dodał Weerasinghe.

Ministerstwo handlu Indii i chińskie ministerstwo spraw zagranicznych nie odpowiedziały natychmiast na prośby Reutera o komentarz.

Przewiduje się, że gospodarka Sri Lanki skurczy się o 8,7% w 2022 r., ale ożywienie spodziewane jest w drugiej połowie 2023 r., podał bank centralny.

Kraj podpisał wstępne porozumienie w sprawie pakietu ratunkowego w wysokości 2,9 miliarda dolarów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym we wrześniu ubiegłego roku, ale musi spłacić swoje zadłużenie, zanim zacznie się wypłata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *